Recommended Posts

Tak konečně budu mít dovolenou! :D

16.8. odlétám do Moskvy. Už se strašně moc těším! Po 22 letech se setkám se svými spolužáky z Vysoké školy!

Věřím, že to bude SUPER!!! :)

Jsem moc ráda, že se mi podařilo většinu spolužáků najít!

Nevím, jak to bude s internetem, ale brzy (6.9.) se opět objevím.

Loučím se s Vámi a těším se na shledanou!!!!!!! :wub:

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky
Tak konečně budu mít dovolenou! :D

16.8. odlétám do Moskvy. Už se strašně moc těším!

Мазохистска... :D

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky
ALKA, разреши и тебя поправить...

Jsem ráda, že mě opravujete - jsem tu s vámi, abych se zdokonalila v ruštině. :wub::)

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

JIŘÍ - něco málo z české encyklopedie Сайт

 

Původ jména Jiří není zcela jasný. Podle jedné teorie pochází slovo „Jiří“ z řeckého γεωργός (geórgos), což je složenina z gē/ji (γῆ/γη), „země“ a érgon/érgo (ἔργον/έργο), „práce“ Geórgos tedy znamená „vinař“, „pěstitel“, „farmář“, „zemědělec“, „rolník“.

 

Nabízí se ale také staroslovanský původ. Srovnejte s ruským slovem юркий (jurkij) znamenající „mrštný“, „hbitý“, „obratný“. V tomto případě by ke spodobnění s řeckým γεωργός došlo později.

 

Je také možné, že se oba původy prolínají.

 

rusky: Георгий (Georgij), Юрий (Jurij)

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

Прошу прощения за ламерский вопрос - а как набрать на клавиатуре "d" и "n" с гачеками?

 

ЗЫ Рентар.

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

česká abeceda sestává ze 42 písmen: a, á, b, c, č, d, ď, e, é, ě, f, g, h, ch, i, í, j, k, l, m, n, ň, o, ó, p, q, r, ř, s, š, t, ť, u, ú, ů, v, w, x, y, ý, z, ž.

 

Ctr-C / Ctr-V

:-D

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

Shift-"=" ("=" там в русской раскладке, у меня клавиши не подписаны, не знаю, что там за знак)

потом "n"

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky
как набрать на клавиатуре "d" и "n" с гачеками?

Shift + klávesa hned vlevo od Backspace, pustit a dát "n". Máš "ň", podobně je to s "ď". Anebo s "ť" a s "ľ" pokud chceš psát slovensky :)

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky
Tak konečně budu mít dovolenou! :D

16.8. odlétám do Moskvy. Už se strašně moc těším! Po 22 letech se setkám se svými spolužáky z Vysoké školy!

Věřím, že to bude SUPER!!! :)

Jsem moc ráda, že se mi podařilo většinu spolužáků najít!

Nevím, jak to bude s internetem, ale brzy (6.9.) se opět objevím.

Loučím se s Vámi a těším se na shledanou!!!!!!! :wub:

ALKA, tak co je nového v Moskvě? Svěř se, prosím... Chutnalo ti ruské pivečko? :) (nejsem zlý)

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

Největší radost jsem měla, že jsem se po tolika letech sešla se spolužáky. :beer: Takže jsem chodila spíše po návštěvách, než po Moskvě. Také jsem byla poprvé v Chimkach – moc se mi tam líbilo. Vlastně, všude se mi v Moskvě líbilo. Vždycky si tam krásně odpočinu od každodenních starostí. Nenudili jsme se, každý den jsme měli nějaký program, tedy spíš setkání s přáteli.

Pivo jsem v Moskvě skoro nepila. :P Vždy se tam těším na víno Izabelu. Když jsem se jí přepila, tak jsem přešla na šampáňo! :D

Zase jsme si po roce pochutnali na pelmeních – pak je celý rok nemusíme. :pya: Nejvíc nám chutnaly z Metra.

Horší to bylo s dárky – nic zvláštního nebo zajímavého jsme tam neobjevili. Takže klasika – domů jsme přivezli čokolády a čokoládové bonbóny. :) Kamarádkám jsem přivezla, jako malý suvenýr, keramické podložky pod naběračku.

Škoda, že dovolená tak rychle utekla.

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

Co, ani jsi nešla do mauzoleu? :) Objevil jsem docela dobré pivo v Moskvě (prodává se jen v jednom obchodu), ale naproti plzni je to nic... chybí mu něco, buď chuť nebo barva... ale zajímavé :) Šampaňské už několik let v Rusku není, je perlivé víno... :) Jak se ti zdály ty moskevské zácpy? Ale ne, ve srpnu ty nejsou... :)

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

...do mauzolea...Plzni...ale je zajímavé...jen perlivé...ve srpnu tam nejsou

 

Byla jsem jen u vchodu do mauzolea. ;)

A moskevské zácpy jsem v září zažila – kamarádi se smáli, že budu mít doma na co vzpomínat! :D:D:D

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku

    Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku