Артём

Строитель оказался вором

Recommended Posts

Вот-с, нашёл в архиве, mnoho bukavů:

 

------------ Původní zpráva ------------

Od:

Předmět: delnici

Datum: 30.9.2007 21:37:24

---------------------------------------------

Vážení pánové,

 

opět jsem Vám nucen psát a to ne proto, že mám volného času nazbyt. Spíše naopak, rekonstrukce bytu v našem domě, kterou provádí Vaše firma, vyžaduje mého času až nad míru. Bohužel, tyto kontroly si odpustit nemohu, neboť na každém kroku se buď na něco zapomene nebo se něco udělá jinak než mělo nebo se málem použije zcela nevhodný materiál.

 

Teď další, pro mě naprosto nečekaný problém: Vaši dělnici, které se posledně vyskytli u nás na stavbě jsou opravdovým neštěstím. Nejsou to Ukrajinci ani Moldavci jako dříve ale Rumuni. Neumí ani slovo česky tak se opravdu divím jak jim dáváte zadání a úkoly. Nejhorší ale je, že jsou bídně vybaveni po stránce nejen jazykové ale očividně i intelektuální. Minulý pátek nebyli s to dostat vodu na zamíchání malty ze zahradní hadici (nezvládli ovládaní koncovky, nežertuji) a tak vyřešili situaci způsobem, který svým idiotizmem předčil jakékoliv chorobné představy. Povezte mi, jakého normálního člověka napadne místo toho aby se šel zeptat (byť i znakovou řečí), kde by se dala sehnat voda, vlézt do kotelny, chopit si prvního ventilu a radovat se, jak z něj vesele poběží voda?.. Výsledkem tohoto myšlenkového letu byl prázdný systém topení, který jsem následně musel znovu napustit a odvzdušnit.

 

Hned příští den tyto pánové (nevím jejích jména, řikejme jim třeba p. Pat a p. Mat) začali stavět ytongové příčky a to s takovým stachanovským nadšením, že zapomněli na překlady (nebo snad o nich ani nevěděli?) a... plánovali též zazdít průchod do kuchyni - ten, kam mají přijít dveře. Že jsem je ještě včas zastavil... Dnes jsem zahledl další kousek od Pata a Mata: opravená omítka (zamáznuté praskliny apod.) tam, kde ta omítka doslova odpadá ode zdi. Můžete to vidět, např., v kuchyni vlevo dole od bývalého vstupu do koupelny.

 

Proto navrhuji, aby jste zvážili nasazení u nás na stavbě jiných dělníku jinak to zjevně hrozí vážné reklamace.

 

S pozdravem,

 

Max Wandler

 

PS Ne, Vaši Pat&Mat mě přece jen tak nepustí. Před chvíli jsem se podíval do studny, připadalo mi totiž divné, že asi stokilový betonový kryt je najednou poodsunut... A hádejte koho jsem tam ve hloubce asi 5 metrů našel plavat. Ne, Pata a Mata ne. Dvě živé žáby! Jsou tedy dvě možná vysvětlení: buď tyto nebozí obojživelníci jsou ve skutečnosti skryté Jediové a dokážou zvednout metrák betonu silou myšlenky anebo máme tu další dědictví po Pat and Mat Inc. jak hledali vodu pro tu nešťastnou maltu. Ať je to jakkoliv, žádám Vás o bezodkladné provedení záchranné akce pro žáby a následnou dezinfekci studny. Děkuji.

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky
Вот-с, нашёл в архиве, mnoho bukavů:

Адресата не Радек зовут?

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky
GDV,

а можно подробнее, кто и где проявился? Это очень хорошая для меня информация, спасибо. Можно в личку, если не хотите сюда выносить.

Увольте, сэр.

Айм экстримли сори, но это дело сугубо каботажное. Не для вмешательства посторонних. Ваш обидчик (или вы его обидчик, это как посмотреть) имеет полную возможность ответить в этой теме или написать вам, буде сочтет нужным.

И се ту.

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

Значит похоже просто, аналогичную ситуацию с итонгом видел 2 недели назад.

 

Вспомнился случай, из Руска. Приятель с которым работал, попросил помочь поставить итонговые перегородки его отцу в мансардем ес-но не бесплатно, но его отца всё равно цена не устроила, сказал что ......ане дешевле, нам то пофик, лето, работы валом. Но к нему мы всё таки вернулись через две недели, те всё сделали быстро, дёшево, и главное "качествено" поставили перегородки на деревянные полы :-)

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky
простой ногу ветку трудно отрезать - там только пластиковая струна...

Не знаю, что у вас в простой бетономешалке (в смысле, траворезке), но в моей - железный нож устрашающей толщины. Ноги, ветки и прочие бесполезные предметы отрежет на раз. И не ручная, заметь :).

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku

    Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku