Просто Марина

За пределами Чехии живет примерно 2,2 млн чехов

Recommended Posts

Эксперты полагают, что для чешские эмигранты являются для Чехии большим потенциалом, и правительство должно их мотивировать на пути к власти.

 

Где живут чехи:

США - 1,7 млн.

Канада - 120 тысяч.

Австрия - 55 тысяч.

Германия - 50 тысяч.

Аргентина - 30 тысяч.

Австралия - 27 тысяч.

Ирландия - 11 тысяч.

Испания - 10 тысяч.

Греция - 5 тысяч.

Дания - 1,700.

 

Читать полностью.

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

В комментариях

"To, že jsem Čech, mám v dokladech. Mám české rodiče a umím (stále ještě) mluvit česky. Tím to ale také končí. Dlouhou řadu let žiji na pomezí Anglie a Skotska. Vystudoval jsem tady medicínu, mám zajímavou práci laboranta v místní nemocnici, mám skotskou přítelkyni a až jednou přijdou děti, budou to Britové a národnost jejich táty jim bude úplně volná.

 

Mimochodem - jedním z hlavních důvodů mého odchodu z Čech byla právě ta atmosféra v tamní společnosti. Nesnášenlivost, závist, korupce, intriky, nemožnost prosadit se bez protekce, potlačování schopných odborníků (aby nedošlo k omylu - nemluvím o sobě!!) a naopak vyzdvihování různých "dr. Cvachů", jejichž jedinou schopností je pouze prázdné žvanění.

 

Podívejte se jen, co se s Českem stalo za posledních 20 let. Kde zůstala ta hrdost při schvalování různých investičních pobídek zahraničním firmám? Kde se skrývá ta zdravá pýcha na to, že jsou Češi, u lidí, kteří stojí 8 hodin u šicího stroje a vyrábí za mizernou mzdu autopotahy pro německé automobilky? Kam se poděla hrdost na české strojírenství, když významné firmy skoupila zahraniční konkurence a buď výrobu úplně zastavila, nebo omezila na pouhé montovny z dovážených dílů. A mohl bych ještě dlouho pokračovat. Z pohledu konzervativních Britů je to něco nemyslitelného! Mí zdejší přátelé mi řadu věcí ani nechtějí věřit. Ale to je na samostatný článek."

 

Co z toho plyne? Vracet se do toho nepřátelského prostředí, do té atmosféry nepohody, závisti a zloby, zcela určitě nebudu. I kdyby se Sobotka i s Grulichem třeba stavěli na hlavu a plácali k tomu ušima! A to přesto, že Česko jako takové mám moc rád kvůli nádherné přírodě, památkám i kvůli pár přátelům, kteří tam zůstali. Rád Česko občas navštívím. Natrvalo se ale vrátit nehodlám. Z tohoto pohledu se už Čechem necítím a žádný vládní výzkum nebo program na tom nic nezmění!

 

Mimochodem - jsem si jistý, že totožně to vnímá většina Českých emigrantů.

 

Болд мой

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

А я бы выделил другой фрагмент этого комментария.

jedním z hlavních důvodů mého odchodu z Čech byla právě ta atmosféra v tamní společnosti. Nesnášenlivost, závist, korupce, intriky, nemožnost prosadit se bez protekce, potlačování schopných odborníků

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

Зависть, интриги, доносительство есть везде, и (z.B.) в Германии.

Люди едут не потому, что тут зависть и интриги, а там их нет потому, что надеются, что будет лучше. Я так думал, когда ехал.

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky
потому, что надеются, что будет лучше.

А это "лучше" как раз и будет заключаться в том, что не будет коррупции, зависти, интриг и прочее. Что будет более здоровое общество.

Так что всё правильно.

 

А я своим выделением хотел подчеркнуть другое.

Чехи едут по тем же мотивам, что и русские. И украинские-белорусские. И прочие.

Все повторяется, лишь система координат иная.

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky
А я своим выделением хотел подчеркнуть другое.

Чехи едут по тем же мотивам, что и русские. И украинские-белорусские. И прочие.

Все повторяется, лишь система координат иная.

хорошо жить там, где нас нет :)

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

Да где ж вас нет-то!

©

:)

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

Рыба ищет, где глубже, а человек, где лучше \пословица\. Но, может оказаться, что они оба найдут "свой крючок рыболова", с которого не сорваться. ;)

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky
Рыба ищет, где глубже, а человек, где лучше

Есть вариант интересней: ".. а человек - где рыба" :).

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku

    Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku