Recommended Posts

Dobrou noc! :wub:

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky
V Italsko dostavuji dárky od ošklivé baby – jméno jsem zapomněla,

Ta oskliva zenska se jmenuje vila Befana. Prinasi detem darky nebo kousky uhliku estlize se nechovali dobre! Ale dnes rodici mohou koupit takovy specialny sladky uhlik pro deti ktere se nehovali jako meli to delat...

(Delam hrozne hyb?)

 

 

Я просто это слово "litr" в значении "литровая бутылка" в журнале встречала.

Chtela bych jeste zeptat na ten "litr" v hovore. To znamena tisic nebo sto?

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky
Prave ze ne. Ja bych take uvital, kdyby Alka opravovala nase chyby. Protoze obcas je delam take, a chci vedet jestli to pisu spravne. Hlavni nas problem je v tom, ze vymyslime nejaky rusky vzkaz a pak ho doslovne prelozime do cestiny. Coz je spatne.

Cesi jsou moc slusni, a nikdy te neopravi. K tomu bychom pouzili tento forum. Bylo by to pro nas prospesne.

Já se omlouvám, avšak podle mého forum má střední rod a spravně by mělo byt toto. Ne? :)

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky
Já se omlouvám, avšak podle mého forum má střední rod a spravně by mělo byt toto. Ne? :)

Máte pravdu. :) Toto fórum.

 

Chtela bych jeste zeptat na ten "litr" v hovore. To znamena tisic nebo sto?

Jestliže jde řeč o penězích, to: "Půjč mi bůra = 5Kč,...pětku = 10Kč,...kilo = 100Kč,...litr, talíř, tágo = 1 000Kč,...meloun = 1 000 000Kč

Myslím, že je to takhle. Já tyhle výrazy moc často nepoužívám.

 

Ta oskliva zenska se jmenuje vila Befana. Prinasi detem darky nebo kousky uhliku estlize se nechovali dobre! Ale dnes rodici mohou koupit takovy specialny sladky uhlik pro deti ktere se nehovali jako meli to delat...

(Delam hrozne hyb?)

Ta oskliva zenska se jmenuje vila Befana. Prinasi detem darky nebo kousky uhli - jestlize se nechovali dobre! Ale dnes rodice mohou koupit zlobivým detem takové specialni sladké kousky uhli.

(Delam hodne chyb?)

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky
Mám hodně znamých a kamaradů mezi čechy, a mnozí z ních říkají, že ani oni neumějí ani mluvit, ani psat správně.

Takže nekomplexujte! Je to furt dobré!

A opravovat podle mne není třeba. Jinak bude ne povídačka, ale jen opravárna, že jo, ALKO (oslovujeme, voláme)?

Také si myslím, že není potřeba to komplikovat. :)

Nezvládnu opravovat všechny chyby - v takovém tempu dělám chyby už i JÁ! :D

Občas něco opravím, ale jinak si myslím, že začátek je vždycky těžký a že časem se to psaní určitě zlepší. :wub:

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky
Karlicku, jses tu na forume od roku 2005, mel bych videt za po Vanocich jsou slevy vzdicky. :o

Copak, som stará provinciální fuchtle aby schánět slevy!!! Elektroniku nejakou, hadry ci náhradní díly do svého autička obvykle si kupuju přez internet. A od toho papů ci chlastu co prodávají v tesku nebo kauflandu s nejakimi slevami (jsou prošly, nebo těsně před.) ja většinou mám hroznej durchfall.

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky
Ta oskliva zenska se jmenuje vila Befana. Prinasi detem darky nebo kousky uhli - jestlize se nechovali dobre! Ale dnes rodice mohou koupit zlobivým detem takové specialni sladké kousky uhli.

(Delam hodne chyb?)

Ne! Jednu však vidím. :) Dítě - stř. rod, ale Děti - ženský. Proto se spravně piše nechovaly. Myslím, že tak.

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky
Jestliže jde řeč o penězích, to: "Půjč mi bůra = 5Kč,...pětku = 10Kč,...kilo = 100Kč,...litr, talíř, tágo = 1 000Kč,...meloun = 1 000 000Kč

ješte šestka = 20,-. Dá se říct že bůra je pětilitr.

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky
Ne! Jednu však vidím. :) Dítě - stř. rod, ale Děti - ženský. Proto se spravně piše nechovaly. Myslím, že tak.

Ano - "děti" se vždy píší v přísudku s - "y". :)

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky
A zase - svařak.

Jak se připravuje - hodil jsem to na server. Tak si to stahněte a dobrou chut'!

Aspon něco!!! Jinak tu je hrozná nuda! Všecko vypada jako učebnice nemčiny na střední škole. nie to žiadna zábava jak bylo slíbeno na začátku. Žiadny pokec o politice, ci autech!!!!!!!!!!!!!!!!! Vo čem budu povídat s kamošami v hospode??? O vanočním stromečku!!???

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

Alko, ty jsi provdána za Rusa a žila jsi v Rusku takže máš hodně blízko k ruské kultuře.

Zajímalo by mně, jaké ruské vánoční a silvestrovské("novogodnije") zvyky a tradice jsi převzala? Pokud vůbec

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky
Zajímalo by mně, jaké ruské vánoční a silvestrovské("novogodnije") zvyky a tradice jsi převzala? Pokud vůbec

V té době, kdy jsem v Moskvě studovala, jsem většinou jezdila na Vánoce domů na prázdniny. A tenkrát se u Vás slavil jen Nový rok (31.12.) - nevím to jistě, ale já si to tak pamatuji. Takže žádné ruské zvyky ani tradice neznám. :(

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky
Vo čem budu povídat s kamošami v hospode???

V hospodě si můžeš povídat o čem chceš. :D Tady nejde ani tak moc o téma, ale aby se procvičila i psaná čeština. Alespoň já jsem to tak chápala. :)

Jestli chceš konkrétní zaměření - tak si můžeš na internetu najít zajímavější české fórum. :)

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky
Nezvládnu opravovat všechny chyby - v takovém tempu dělám chyby už i JÁ! :D

Občas něco opravím, ale jinak si myslím, že začátek je vždycky těžký a že časem se to psaní určitě zlepší. :wub:

Najít chyby to není problem. Schopnost jích nedopustit se je těžkostí. Hlavně je pro nás to, že se snážíme psát spravně. Je mi líto, že nemám dost času na psání, ale chce se... :)

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku

    Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku