Iden

Форумчане
 • Content Count

  87
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

5 Обычный

About Iden

 • Rank
  Я здесь недавно

Recent Profile Visitors

922 profile views
 1. Мне простительно, так как я даже никогда не была в России ...да и учитель русского думаю не интересует, детей после школы, планируется учить в штатах.
 2. Ковид просто добавил к недовольству образования в целом... его качеству и эффективности. Типа наболело...
 3. Есть родители которые реализовали для своих детей в Чехии домашнее образование? Поделитесь опытом или напишите контакты, чтобы пообщаться на эту тему. Спасибо!
 4. Ну нормальная помощь получилась, на две фирмы и на каждого сполечника получили по 44 500 крон. Без дополнительных вопросов.
 5. Да, так и есть. Na bonus totiž mohou dosáhnout společníci rodinných firem, a to i ve větším počtu, avšak jen v případě, že požadovanou podmínku příbuzenství splňují „každý s každým“. Pokud vlastní firmu otec, jeho dcera a manžel dcery, nárok na bonus nemají. Jestliže jsou naopak majiteli firmy manželé a jejich potomek, o kompenzační bonus mohou požádat. ого шрифтец получился )))
 6. Так и понял, многие совсем не в курсе. Семейные это Nárok na kompenzační bonus mají kromě OSVČ i fyzické osoby, které byly ke dni 12. března 2020 společníkem společnosti s ručením omezeným založené za účelem dosažení zisku, která má nejvýše dva společníky, tito společníci jsou fyzickými osobami a jejich podíl není představován kmenovým listem, nebo pouze společníky, kteří jsou členy jedné rodiny a jejich podíl není představován kmenovým listem. Na podporu nemůže dosáhnout společník, který zároveň vykonává činnost, v jejímž důsledku je účasten nemocenského pojištění jako zaměstnanec, s výjimkou zaměstnání ve společnosti s ručením omezeným, které je společníkem. Pokud tak například bude dvoučlenné s. r. o., přičemž jeden společník bude příkazní smlouvou zaměstnán jako jednatel a druhý pracovní smlouvou jako účetní, nárok budou mít (při splnění dalších podmínek) oba. Pozor ovšem na to, že jednatel, který není zároveň společník, kompenzační bonus dostat nemůže. Z hlediska nároku na bonus nevadí, pokud má firma zaměstnance. Firma navíc klidně na zaměstnance mohla brát podporu kvůli koronaviru, například z programu Antivirus. Jedinou výjimkou je, kdyby společník firmy byl zároveň zaměstnancem a zároveň sám na sebe jako zaměstnance podporu poskytovanou zaměstnavatelům (například z programu Antivirus) čerpal. Nesmí také jít o stejného žadatele, který již bonus čerpá z titulu OSVČ. Naopak nevadí, pokud společník zároveň čerpal ošetřovné z titulu zaměstnance svého s. r. o.
 7. Такой вопрос, кто-то уже подавался и получал компенсацию по семейным sro?
 8. На детей 7 и 9 лет требуют к документам приложить справки с налоговой и таможни о отсутствии долгов ))) ... жесть.
 9. Вопрос что делать? Просто ждать správní řízení и все?
 10. Местский уржад бенешов и гавличкув брод... на D1 было превышение, там где видимо из-за ремонта ограничение 80...
 11. Куда звонить? В поселок который штраф выписал? Они просто написали что не могут принять деньги и отправили их назад.
 12. Что делать если пришел на ДС штраф и не успел его оплатить в 15 дней? Деньги вернули обратно и чего дальше делать? Машина на фирме.
 13. Есть кто может помочь с переносом нескольких сайтов(около 10шт, простые половина на WP) с выделенного сервера на виртуальный? А то времени на все не хватает... желательно приехать к нам, ну или мы с буком приедем, в пределах Праги.
 14. Решили попробовать cesky-hosting.cz посмотрим как оно...