Recommended Posts

Вроде бы, как еще в прошлом году собирались сделать поправки к закону о судебных приставах, на основании которых размер их вознаграждения должен был снизиться более чем на половину. Здесь немного об этом:

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/16...nci-k-1-breznu/

http://www.novinky.cz/domaci/257543-odmeny...l-pospisil.html

 

Как видно, воз и ныне там :shetina:Ведь если звезды зажигают - значит, это кому-нибудь нужно?

 

 

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky
Мне уже кажется, что на каждом третьем чехе висит экзекуция.

Зла не хватает на этих уродов.

Слышал инфу,что каждый второй и уже не с одной.

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

Курит он обычные сигареты, а вот "выдирать" явно учится у Пу энд Лу.

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

Такой вот заказ, точнее сопроводительное письмо.

 

"Dobrý den pane Naugadov,

 

chci se zeptat, kdy bude námi objednaný stůl z Vaší strany dodán? Doufám, že objednávku nepovažujete za neplatnou či stornovanou pouze proto, že byste velmi nerad dodával objednané zboží za Vámi stanovenou akční cenu 0 korun českých, potažmo 300 korun českých i s dopravou. Využil jsem včera Vámi nabízené nabídky pořídit si pracovní rohový stůl Big Deal za akční cenu, přičemž trvám na dodání zboží za zvýhodněných podmínek. Dovolil jsem si předjímat vznik možných komplikaci, proto jsem si zaopatřil i printscreeny Vašeho eshopu včetně jednotlivých kroků objednávky a v té chvíli aktuálního znění obchodních podmínek. Toto jsem uÄ inil pouze pro případ, že by nebyla objednávka z Vaší strany plněna a já bych se musel vydat s vydobytím svého nároku k civilnímu soudu, což v tom nejhorším případě zcela jistě udělám. Jsem si vědom, že jste osoba pocházející z oblasti východního bloku, bohužel však jako podnikatel podnikající v České republice na základě platných dokumentů živnostenského úřadu jste povinen minimálně respektovat platnou legislativu v souvislosti s podnikáním na území České republiky. Vy jako osoba jistě vzdělaná a znalá místní poměrů jistě chápete, že nárok na objednané zboží za uvedenou cenu svědčí mé osobě v plném rozsahu. Současně si musíte uvědomit, že jsem včera v noci mohl zatelefonovat řadě desítek přátel a v uvozovkách jim "poradit", kde mohou zakoupit výborný stůl za ještě lepší cenu. Nic takového jsem neudělal, ač jsem mohl.

 

V případě, že se Vám uzavřený obchod nelíbí, tak jsem ochoten se s Vámi ještě jakkoliv bavit o možném kompromisu v samotné ceně objednaného stolu. Nicméně bylo by skutečně vhodné si uvědomit, že mé mantinely jsou poměrně úzké a mě osobně, jakožto osobě právně vzdělané, nedělá případná cesta soudního sporu problém. Na závěr mi dovolte jedno doporučení, které říkám všem svým klientům: "Chybu může udělat úplně každý, avšak pokud takovou chybu nedejbože uděláte, vždy je nutné vést s druhou stranou aktivní komunikaci. Pouze přes aktivní komunikaci je možné dohodnout případný kompromis nebo snížit d opad negativních okolností".

 

S úctou

 

JUDr. Křístek"

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky
Такой вот заказ, точнее сопроводительное письмо.

 

И? Нормальный заказ.

 

В Германии у тебя бы заказали 100шт. И попробуй не исполни.

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

Ну так написать что нени складем и типа ждите.... не вижу пока проблемы.

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky
Ну так написать что нени складем и типа ждите.... не вижу пока проблемы.

 

А я бы засудил и обязал исполнить. А про "нени складем" - вообще такие магазины надо закрывать раз и навсегда. Во всяком случае, всегда боролся и борюсь по мере сил и возможностей.

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky
jsem si zaopatřil i printscreeny Vašeho eshopu včetně jednotlivých kroků objednávky a v té chvíli aktuálního znění obchodních podmínek

Если obchodní podmínky не менялись,

то там два совершенно прекрасных пункта по которым чувака можно изящно послать в сад.

 

Еще мне интересен процесс доказательства правдивости screen shot'ов в суде.

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky
Еще мне интересен процесс доказательства правдивости screen shot'ов в суде.

 

Не знаю, как в чешском, но в немецком - перекрасно проходят.

 

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky
Не знаю, как в чешском, но в немецком - перекрасно проходят.

 

Т.е. если я подменю текст страницы, а потом заскриню, то тоже прокатит? Или скрин таки надо заверять у нотариуса?

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

Точного механизма не знаю, но нотариус точно мимо.

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky
А про "нени складем" - вообще такие магазины надо закрывать раз и навсегда.

Пришлось бы больше половины чешских магазинов закрыть. :rotfl:

С такими финтами например обгаживалась Альза не раз. Пакуешь целый карт на 30 штук с частями компа, пишет "все на складе в Голешовицах", а когда заплатил, то некоторые бац: нет на складе, некоторые только через 2 недели, некоторые просто na ceste.

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky
А я бы засудил и обязал исполнить. А про "нени складем" - вообще такие магазины надо закрывать раз и навсегда. Во всяком случае, всегда боролся и борюсь по мере сил и возможностей.

"Если я б я был султан, я б имел трех жен" (с)

"Мы их душили-душили" (с)

Навеяло (с)

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku

    Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku