Jin

Vysvetlení problematiky zivota

Recommended Posts

První den Buh stvoril krávu a rekl: "Musís jít na pole a po celý den budes v úmorném vedru pracovat, mít mladé a dávat mléko cloveku. Dám ti na to
60 let zivota."
Kráva odpovedela: "Takový tvrdý zivot je moc dlouhý. Nech me zít jen dvacet let; zbývajících ctyricet ti vrátím."
A Buh souhlasil.
Druhý den Buh stvoril psa a rekl: "Budes celý den sedet u dverí domu tvého pána a stekat na kazdého, kdo pujde kolem. Dám ti na to 20 let zivota."
Pes odvetil: "Stekat na kazdého dvacet let je moc tezký údel. Dej mi jen
deset let a tech zbývajících deset ti vrátím."
A Buh souhlasil.
Tretí den Buh stvoril opici a rekl: "Bav cloveka, delej hloupé veci a donut lidi se smát. Más na to 20 let zivota."
Opice byla proti: "Dvacet let mám ze sebe delat blázna? Ani náhodou.
Pes ti vrátil deset let, já ti je vrátím také."
A Buh souhlasil.
Ctvrtého dne Buh stvoril cloveka a rekl: "Spi, jez, hraj si, miluj se a uzívej si zivota. Nedelej nic, jen se bav. Dám ti na to 20 let zivota."
Clovek vykrikl: "Coze, jen dvacet let? Ne, ne, to nejde. Podívej, Boze, udeláme to takhle. Kráva ti vrátila ctyricet let, pes deset a opice taky deset. S mými dvaceti to delá osmdesát let. Souhlasís?"
A Buh souhlasil.
Od té doby clovek prvních dvacet let spí, jí, hraje si, miluje se, uzívá si zivota a o nic se nestará. Dalsích ctyricet let dre jako vul, aby uzivil svoji rodinu. Pak deset let ze sebe delá saska pro pobavení svých
vnoucat a posledních deset let je to starý mrzout, který steká po vsech lidech
okolo.

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku

    Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku