Recommended Posts

На Украине, видимо, грамматические правила ещё не совсем устаканились... написание имён, географических названий кому как захочется, разное написание в разных документах, я уже не решаю.... 

Основа - загранпаспорт, как там, так и пишу.... 

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky
50 минут назад, vasisuariy сказал:

Что не так?

А, я не подумал, что она ж "зеленьска". 
Тогда всё так.
Ну разве что могли б прогнуться до конца и писать zeleňska, чёуштут.

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky
1 minute ago, GDV said:

Ну разве что могли б прогнуться до конца и писать zeleňska, чёуштут.

Так это если бы она была Зеленьска. А она Зеленська. Бачиш? :D

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky
3 минуты назад, vasisuariy сказал:

Зеленська

Тьфу. 

Ну их всех совсем. :)

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

А в Брне на трубе огромное "Z", и на воротах тоже.... ареал Zbrojovky. 

Надо с этим что-то делать))) 

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky
1 час назад, zija сказал:

А в Брне на трубе огромное "Z", и на воротах тоже.... ареал Zbrojovky. 

Кошмар. Куда смотрит влада????!!!!!1111

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

В Знойме обнаглели настолько, что мало того в логотипе Znovín  эта буква вся в кудряшках, а на этикетке ажно двоится))) 

  • Upvote 1

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky
21 минуту назад, zija сказал:

эта буква вся в кудряшках, а на этикетке ажно двоится))) 

Расстрелять.

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky
Quote

„Takovou spodinu já nepovezu.“ Ukrajinská uprchlice si v Praze vyslechla urážky od řidiče autobusu

Negativní zkušenost s městskou hromadnou dopravou si v průběhu svého pobytu v Praze zažila ukrajinská uprchlice Darja T. Při pokusu nastoupit do příměstského autobusu si vyslechla takovou smršť vulgarit, až se z toho rozplakala. Nakonec jí řidič dovolil nastoupit, ale schválně nezastavil na zástavce, kam potřebovala, sdělila žena Novinkám. Dopravce se za chování řidiče omluvil, o případ už se nicméně zajímá policie.

Darja opustila svoji válkou zmítanou zem 21. března. Nejprve odcestovala do Budapešti, kde přestoupila na vlak do Prahy. Vyslyšela nabídku kamarádky z Česka, která jí v hlavním městě nabídla na přechodnou dobu ubytování zdarma. Ukrajinka si totiž mezitím sehnala práci v Londýně, a tudíž několik týdnů čekala, než jí bude vyřízeno vízum.

K incidentu došlo 28. března okolo 17:40, kdy se v pražských Kobylisích pokusila nastoupit do příměstského autobusu směr Zdiby. Měla namířeno na večeři s přáteli, kteří ji informovali, že po předložení ukrajinského pasu má nárok na dopravu zdarma. Zapotřebí je však razítko, které dokazuje, že dotyčný ze země uprchl až po invazi ruských vojsk.

„Ukázala jsem řidiči pas, ale on to razítko nemohl najít. Mluvila jsem s ním anglicky, ale on mi pořád v plynulé ruštině říkal: ‚Jsi Ukrajinka, vím, že umíš rusky, tak mluv rusky‘,“ popsala Novinkám začátek konfliktu Darja.

„Takovou špínu já nepovezu. Vrať se chcípnout na Ukrajinu, ty spodino,“ měl jí řidič autobusu říct. Razítko však po chvíli nalistovala a do autobusu tak byla vpuštěna.

„Byla jsem z toho rozrušená, nechápala jsem, co se děje, vždyť jsem neudělala nic špatně,“ popsala Novinkám. Když se autobus blížil k zastávce Prunéřovská, kde Darja chtěla vystoupit, řidič prý řekl: „Zastavím, až budu chtít,“ a jel dále. Po celou cestu, asi 15 minut, ji prý soustavně častoval vulgaritami, jako například, aby nešířila „své nechutné geny po Evropě“.

Řidič měl rovněž ukrajinské kořeny

V autobuse se jí prý nikdo ze spolucestujících nezastal. Když nakonec vystoupila, sesypala se a na místě rozplakala. Jak Novinky zjistily, na Pražskou integrovanou dopravu (PID) dorazily den poté, 29. března, dvě stížnosti na řidičovo chování. Na ty přišla odpověď až po měsíci, kdy se na okolnosti incidentu zeptaly Novinky pražského náměstka pro dopravu Adama Scheinherra (Praha Sobě).

„Jednalo se o řidiče ukrajinského původu ze společnosti ČSAD Střední Čechy. Situaci začal dopravce okamžitě řešit. Takové události se nesmí stávat v autobusech Pražské integrované dopravy,“ sdělil Novinkám Scheinherr.

То есть перевожу: искательница лучшей жизни нахаляву проехалась по столицам Европы. Столкнувшись с водителем-украинцем немонстративно делала вид, что не понимает русского языка. Закономерно выслушала всё, что о ней думает адекватный человек. Потом побежала истерить, жаловаться и пиздострадать. Вот такие твари и создают общее впечатление об украинских беженцах. И получается, она тварина, живущая нахаляву, вся такая несчастная, а работяга-водитель - украинец - поставлен на грань увольнения (надеюсь, что не уволят).

Комменты как всегда жгут:

image.png.932c3f73832fde6c1dfdca4c88fc6172.png

image.png.efaceba94a147f0369a8ed2315d1dbe3.png

image.png.2f7a15a32861c9bc0eaad6086d4ceff6.png

image.png.8d2370f8324ea33fddfb19aa41379999.png

 

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

там вроде писали, что водитель сам этнический украинец, долгое время живущий в Чехии, а эта тетка это обругала при входе по русски, и думала, что он не поймет.

и потом она же, когда ехала на поезде то ли в Лондон, то ли в Париж имела подобный конфликт.

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

- Ну как вам у нас на Полтавщине?
(из разговора в пражском трамвае)

WhatsApp Image 2022-04-30 at 14.52.17.jpeg

  • Upvote 1

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku

    Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku