Recommended Posts

Já se jenom divím, odkud´ ty lidí čerpají energie dobrovolně prožívat ten předvánoční stress a ještě z toho mít nějakou radost. Po těch tradičně prožitých svátcích se člověk cítí uplně vyčerpaný. Já osobně se toho už par let vzdávám. To vzájemné obdarovaní, většinou dárky, které rovnou někam zahodiš, považuji za nesmysl.

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky
Nechápu, proč svátky jsou Vánoce když dárky a jídlo dostavám na Štědrý večer?

Všechny tři sváteční dny se nazývají Vánoce - prostě to jsou svátky = hlavně se nemusí do školy a do práce! :D

 

Já se jenom divím, odkud´ ty lidí čerpají energie dobrovolně prožívat ten předvánoční stress a ještě z toho mít nějakou radost. Po těch tradičně prožitých svátcích se člověk cítí uplně vyčerpaný. Já osobně se toho už par let vzdávám. To vzájemné obdarovaní, většinou dárky, které rovnou někam zahodiš, považuji za nesmysl.

Nejkrásnější Vánoce jsou, dokud jsou doma malé děti - vidět tu radost v jejich očích...ať už ze stromečku a nebo z dárků...To za ten stres stojí :)

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky
Ale pracovat musi doma, bud to Vanoce, nebo Silvestr. :angry::blink:

:D Ale nemusí brzy ráno vstávat :D

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky
Je pravda, že se říká, že jsou češi pesimisté...takže si často stěžují na život, na nemoci, na práci, na politiku...to ale většinou v hospodě po pár pivech.

Můj bratranec sloužil v 80. letech jako okupant... osvoboditel... teda u sovětských tankistů někde u Zvolena, což je dnešní Slovensko. Ten mi právě otevřel oči, že existují nějací Slováci. U nás se totiž všemu co pocházelo z Československa, buď to jsou hokejisté či auta, říkalo "český". Já jsem ho tehdy přirozeně zeptal jaký je rozdíl mezi Čechy s Slováky. Jeho odpověď po krátkém přemýšlení zněla takto: Češi jsou pesimisté, pijí pivo a hádají se o politice zatímco Slováci jsou veselé, pijí víno a povídají o ženách...

 

Co do Vánoc, ty pro mě jakožto nekřesťana nemají žádný náboženský význam. Přesněji řečeno, pro mě osobně nemají výžnam vůbec ale jak jsou pro mou rodinu důležité tak já se od nich pokaždé tím vánočním nadšením nakazím :)

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky
PŘÍJEMNOU ZÁBAVU V ČEŠTINĚ!

Konečně dobrý nápad a plodná myšlenka o tom kam by se měl tento fórum dál rozvíjet:-)

 

 

 

Jen tak! :D

...když už tady žijete déle, jestli si dáváte dárky na Štědrý večer nebo až na Silvestra?

Teď (po osmi letech) už spíš na Štedrý večer.

Ten zvrat se začíná nenapadně po druhém nebo třetím roce ale jíž po pěti letech jednou si všimněte že svět kolem Vás se změnil. Nebo jste to byl Vy?

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

Také jsem podlehla vánočnimu šílenstvi. Navíc - nedobrovolně. :)

Dcera mi totiž včera oznámila, že každé dítě musí přinést do školy na Vánoční besídku nějaké to cukroví od maminky.

Tak teda peču i když jsem to vůbec neměla v plánu :D

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky
Také jsem podlehla vánočnimu šílenstvi.

Zdá se, celý svět tomu podlehl.

Moje přítelkyně peče gingerbread house.

:)

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

Аsi adventní koláč?

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky
Také jsem podlehla vánočnimu šílenstvi. Navíc - nedobrovolně. :)

Dcera mi totiž včera oznámila, že každé dítě musí přinést do školy na Vánoční besídku nějaké to cukroví od maminky.

Tak teda peču i když jsem to vůbec neměla v plánů :D

Já jsem také musela péct kvůli dětem, ale už na Mikuláše. Chodí do skautu ( už tam dělají vedoucí ) a měli mikulášskou nadílku. :) Také jsem to neměla v plánu. :D

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

Připravte si kávu nebo čaj, posaďte se

a poslouhejte... :)

Gingerbread house je klasická americká a kanadská vánoční zábava.

Dům z nejakeho chleba?

Máte pravdu. To je zázvorový perník s krémem a bonbony. Vypadá jako domeček z pohádky Ganzel a Gretel. V obchodě si můžete koupit sadu Gingerbread house, která obsahuje krém, bonbony a koláče a bude vám štěsti!

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky
Připravte si kávu nebo čaj, posaďte se

a poslouhejte... :)

Gingerbread house je klasická americká a kanadská vánoční zábava.

 

Máte pravdu. To je zázvorový perník s krémem a bonbony. Vypadá jako domeček z pohádky Ganzel a Gretel. V obchodě si můžete koupit sadu Gingerbread house, která obsahuje krém, bonbony a koláče a bude vám štěsti!

A zábava spočívá v čem?

Tu sadu si doma sami zdobíme?

...a bude vám štěsti! - to znamená, že v domě bude štěstí? - když budeme mít doma Gingerbread house?

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku

    Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku